Relacja z Polowania Zbiorowego 15.01.2023r.


 W dniu 15.01.2023 odbyło się pierwsze polowanie zbiorowe w nowym roku. Tym razem polowaliśmy na terenie obwodu 288. Już tradycyjnie, miejscem zbiórki była nasza działka w Graboszewie. Prowadzący polowanie Szymon Bieniaszewski wraz ze wsparciem kol. Mikołaja Malendowicza przeprowadzili odprawę przed polowaniem, omawiając zasady bezpieczeństwa oraz sprawy organizacyjne. W polowaniu uczestniczyli koledzy myśliwi z 4 zaprzyjaźnionych kół łowieckich takich jak: „Cyranka” Słupca, „Ryś” Międzychód, „Jar” Warszawa oraz „Puszcza Pyzderska” Pyzdry.
Tego dnia prognoza pogody była na tyle zła, że istniało ryzyko wcześniejszego zakończenia naszych łowów. Na całe szczęście nie było aż tak źle. Towarzyszył nam, co prawda deszcz z małymi przerwami bez opadów, ale pozwolił na realizację zaplanowanych pędzeń.

 Tego dnia polowaliśmy na jelenie, dziki oraz drapieżniki. W pierwszym miocie pozyskaliśmy 2 dziki, wiec zaczęło się świetnie. Wśród myśliwych pojawiły się od razu intensywne dyskusje, ciekawe opowieści i całe mnóstwo żartów, co jest znakiem rozpoznawczym polowań zbiorowych w naszym kole. W drugim i trzecim pędzeniu pozyskaliśmy po kolejnym dziku, co wśród niektórych gości wzbudziło pozytywne poruszenie.
 Polowanie zakończyliśmy tradycyjnym pokotem, na którym złożyliśmy hołd pozyskanej zwierzynie. Poza 4 dzikami, na pokocie pojawiła się również sarna koza, która wcześniej uległa wypadkowi. Polowanie zakończyliśmy tradycyjnie wspólną biesiadą.
 Darz Bór! Do następnych wspólnych łowów!