Relacja z I Łowów o Puchar Prezesa Koła Łowieckiego nr 67 "Bażant"


 W dniu 08.10.2022r. na naszych obwodach łowieckich odbyła się Pierwsza Edycja Łowów o Puchar Prezesa Koła nr 67 „ Bażant” we Wrześni.

            Wszystko było gotowe i przygotowane na udane polowanie. Odprawę przed polowaniem poprowadził kol. Tomasz Kalinowski – Łowczy, wraz z kol. Zdzisławem Bazylczukiem – Prezes Koła. Omówili zasady bezpiecznego polowania i plan poszczególnych łowów. Do pozyskania były jelenie – byki, łanie i cielaki, sarny – kozy i koźlaki, dziki oraz drapieżne. Następnie odbyło się losowanie miejsc, a po sygnale myśliwskim „Apel na łowy” odegranym przez naszego sygnalistę kol. Janusza Ciszewskiego, myśliwi udali się na zasiadkę.

            Powrót na działkę w Graboszewie ustalono na godz. 21.00. Przy brzozie, na świerkowym posłaniu obstawionym pochodniami, ułożony został pokot. Prowadzący ogłosił Króla Łowów, którym został kol. Tomasz Kierczyński i Wicekróla kol. Patryka Machajewskiego. Wręczono też dwa dyplomy dla wyróżniających się myśliwych, które otrzymali kol. Mikołaj Malendowicz, oraz kol. Marek Łechtański . Wręczone zostały puchary i nagrody rzeczowe. Następnie sygnalista kol. Janusz odegrał kolejno sygnały pokotu – myśliwi oddali hołd upolowanej zwierzynie. Po zakończeniu łowów organizatorzy zaprosili na poczęstunek. Pod gwieździstym niebem, przy gorącym palenisku podawane były rarytasy kuchni myśliwskiej. Serdeczne dziękujemy za udział w I Łowach o Puchar Prezesa i do zobaczenia w przyszłym roku na drugiej edycji imprezy.

Darz Bór!

 

Poniżej, dzięki uprzejmości kol. Marka Łechtańskiego kilka zdjęć z imprezy.