II Edycja Łowów o Puchar Prezesa


W dniu 04.11.2023r. na naszych obwodach łowieckich odbyła się już Druga Edycja Łowów o Puchar Prezesa Koła nr 67 „ Bażant” we Wrześni.
Myśliwi spotkali się o godzinie 15.00 na działce w Graboszewie. Zbiórkę przed polowaniem poprowadził kol. Tomasz Kalinowski – Łowczy, wraz z kol. Zdzisławem Bazylczukiem – Prezes Koła.
Omówili zasady bezpiecznego polowania, oraz formułę tych łowów.
 Do pozyskania były jelenie – byki, łanie i cielaki, sarny – kozy i koźlaki, dziki oraz drapieżne. Następnie odbyło się losowanie miejsc, po czym myśliwi udali się na wylosowane rewiry/ambony.
Powrót na działkę w Graboszewie ustalono na godz. 20.00. Jak to w tradycji, na świerkowym posłaniu obstawionym pochodniami, ułożony został pokot. Prowadzący ogłosił Króla drugiej edycji Łowów, którym został kol. Patryk Machajewski i Wicekróla kol. Michała Pikosa. Wręczono też dwa dyplomy dla etycznych myśliwych, które otrzymali kol. Jan Barciszewski, oraz kol. Jacek Łechtański.
Wręczone zostały puchary i nagrody rzeczowe. Następnie uczestnicy ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.
 Po zakończeniu części oficjalnej organizatorzy zaprosili na poczęstunek. Pod naszą nową wiatą, przy suto zastawionych stołach myśliwi bawili się do później nocy. Serdeczne dziękujemy za udział
w II Łowach o Puchar Prezesa i do zobaczenia w przyszłym roku na trzeciej edycji imprezy.


Scroll to Top