Polowanie Wigilijne 16.12.2023r.


Tradycyjnie już, w dniu 16.12.2023r. na obwodzie 301 odbyło się coroczne Polowanie Wigilijne. Tym razem prowadzący kol. Tomasz Kalinowski zaprosił myśliwych na Nowinę na godzinę 9:00.
Na początku polowania ślubowanie złożył nowy myśliwy kol. Jakub Jeske, który pierwszy raz uczestniczył w polowaniu zbiorowym. Po omówieniu planów miotów i oczywiście przypomnieniu zasad bezpieczeństwa rozpoczęły się łowy. Pierwszy raz od wielu lat w planie polowania znalazły się zające.

 Nasz patron okazał się łaskawy dla kol. Piotra Balcerowskiego, który pozyskał dzika i tym samym został królem polowania. Do miana króla pudlarzy pretendowało dwóch kolegów,
kol. Tomasz Kalinowski, który nie trafił do łani, oraz kol. Michał Pikos, któremu uciekł dzik. W tej rywalizacji wygrał kol. łowczy Tomasz.
Po zakończonym polowaniu, o godzinie 15 w restauracji Povilon w Pyzdrach myśliwi usiedli przy wspólnym stole do tradycyjnego spotkania opłatkowego. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne, no i oczywiście nie mogło zabraknąć pieczonego dzika.

Poniżej kilka zdjęć z polowania, jak zwykle dzięki uprzejmości kol. Marka Łechtańskiego.


Scroll to Top